Start | IFK Föreningar | IFK-Material | Utmärkelser | Information | Blanketter | Kontakt

IFK CENTRALSTYRELSE
E-post: styrelsen@ifkcs.org

Bankgiro: 5483-0633

STYRELSEMEDLEMMAR

Ordförande

Eva Blomberg
IFK Lidingö Friidrott
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel:
Mobil: 070-829 42 14
Mail: eva.blomberg@ifkcs.org
vrigt:

Sekreterare

Ieva Sargutyte
IFK Mora Orienteringsklubb
Hjalmar Lundgrens Gata 104
603 76 Norrköping


Tel:
Mobil: 070-0795460
Mail: ieva.sargautyte@ifkcs.org
vrigt:


Johan Johansson
IFK Nora
Söderlånggatan 10 B
713 31 Nora


Tel:
Mobil: 0706822637
Mail: johan.johansson@ifkcs.org
vrigt:


Olga Panchenko
IFK Mora Orienteringsklubb
Finnsnäsvägen 72
792 33 Mora


Tel:
Mobil:
Mail: olga.panchenko@ifkcs.org
vrigt:


Lennart Klingberg
IFK Helsingborg
Osavägen 6
263 71 Jonstorp


Tel:
Mobil: 0709983843
Mail: lennart.klingberg@ifkcs.org
vrigt:


Niklas Isaksson
IFK Örebro
Lövängsvägen 5 C
703 58 Örebro


Tel:
Mobil: 070-603 13 83
Mail: niklas.isaksson@ifkcs.org
vrigt:


Orvar Blomberg
Kolmårdsvägen 8
181 64 Lidingö


Tel: 08-766 49 03
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: orvar.blomberg@ownit.nu
vrigt:

Adjungerad för Stadgefrågor

Orvar Blomberg
IFK Lidingö Konståkningklubb
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel:
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: stadgar@ifkcs.org
vrigt: orvar.blomberg@ownit.nu

Projektledare

Jessica Falkman
IFK Lidingö Friidrott
Källängsvägen 30
181 44 Lidingö


Tel:
Mobil: 0736-798926
Mail: jessica.falkman@ifkcs.org
vrigt:

Revisor

Lars Troedsson
Källängsvägen 47
181 44 Lidingö


Tel: 08-765 45 41
Mobil:
Mail: lars.troedsson1@gmail.com
vrigt:

Revisor

Bengt Scherdin
Lomvägen 25 D
192 56 Sollentuna


Tel: 08-758 62 04
Mobil:
Mail: bengt.scherdin@bredband.net
vrigt:

Valberedning

Katarina Lövgren
IFK Mora Orienteringsklubb



Tel:
Mobil:
Mail:
vrigt:

Hedersordförande 1992

Orvar Blomberg
Kolmårdsvägen 8
181 67 Lidingö


Tel: 08-766 49 03
Mobil: 0709-32 26 19
Mail: orvar.blomberg@ownit.nu
vrigt:

Hedersordförande 2001

Jaakko Bergquist
Dotorpsgatan 55 D
521 44 Falköping


Tel: 0515-106 42
Mobil: 070-545 97 89
Mail: jaakko.bergqvist1@gmail.com
vrigt:

Hedersordförande 2012

Erik Lidén



Tel:
Mobil:
Mail:
vrigt:

Hedersledamot

Per-Åke Wilhelmsson
IFK ÖRBY
Lindberg 44
432 92 Varberg


Tel: 0340-62 05 67
Mobil: 073-834 52 03
Mail: peggy.bergman@home.se
vrigt:

Hedersledamot

Lennart Söderberg
Kometvägen 17
183 48 Täby


Tel: 08-758 07 45
Mobil:
Mail: lennart.sberg31@bredband.net
vrigt:

Valberedning

Hans Aldenberg
IFK Helsingborg



Tel:
Mobil: 070-582 61 64
Mail: aldenberghans@gmail.com
vrigt:



Kamratskap och etik sätts i centrum.
Centralstyrelsen stöttar landets IFK-föreningar med information om ekonomi, juridik och stadgar.
Vi värnar också IFK-traditionen med blå-vita färger och skyddat varumärke för klubbmärke och fyruddiga stjärnan.